Vi benytter cookies til at forbedre brugeroplevelsen.Lćs mere om cookies

Medlemmer

Skoleindkøb har 102 medlemmer

Skoleindkøb optager frie kostskoler samt efter aftale andre frie skoler. De fleste af foreningens nuværende medlemmer er efterskoler og højskoler, men medlemsskaren tæller også produktionsskoler, frie fagskoler og frie grundskoler.

Medlemsliste i alfabetisk orden

  • Askov Højskole og Efterskole
  • Bernstorffsminde Efterskole
  • Blåkilde Efterskole
  • Bork Havn Efterskole
  • Bornholms Højskole
  • Borremose Erhvervsefterskole
  • Borups Højskole
  • Brandbjerg Højskole
  • Brande Højskole
  • Brejninggaard Efterskole
  • Brenderup Højskole
  • Børkop Højskole
  • Den danske Design- og Håndværksefterskole
  • Den Europæiske Filmhøjskole
  • Den frie Lærerskole
  • Den Internationale Højskole
  • Den Rytmiske Højskole
  • Dronninglund Efterskole
  • Efterskolen Epos
  • Efterskolen Flyvesandet
  • Efterskolen Lindenborg
  • Efterskolen Solgården
  • Egmont Højskolen
  • Engelsholm Højskole
  • Fabrikken - Produktionsskolen i Tårnby
  • Farsø Efterskole
  • Fenskær Efterskole
  • Finderup Efterskole
  • Fjordvang Efterskole
  • Frydensberg Efterskole
  • Frøslevlejrens Efterskole
  • Frøstruphave Efterskole
  • Grundtvigs Højskole
  • Gymnastik og Idrætshøjskolen Viborg
  • Haarby Efterskole
  • Hald Ege Fri- og Efterskole
  • Halvorsminde Efterskole og Fri Fagskole
  • Hammerum Fri- og Efterskole
  • Hardsyssel Efterskole
  • Herning Produktionsskole
  • Hestlund Efterskole
  • Hoptrup Efterskole
  • Idrætsefterskolen Lægården
  • Idrætsefterskolen Ulbølle
  • Idrætshøjskolen Aarhus
  • Idrætshøjskolen Bosei
  • Jyderup Højskole
  • Kerteminde Efterskole
  • Klintebjerg Efterskole
  • Kolding Internationale Højskole
  • Kongensgaard Efterskole
  • Korsør ProduktionsHøjskole
  • Krogerup Højskole
  • Kunsthøjskolen i Holbæk
  • Levring Efterskole
  • Livstilshøjskolen Gudum
  • Lomborg Gymnastik- og Idrætsefterskole
  • Lunderskov Efterskole
  • Luthersk Missions Højskole
  • Lyngs Idrætsefterskole
  • Mariager Høj- og efterskole
  • Musik og Teaterhøjskolen
  • Nislevgård Efterskole
  • Nordfyns Højskole
  • Nordjyllands Idrætshøjskole
  • Nørgaards Højskole
  • Nørre Nissum Efterskole
  • Nøvlingskov Efterskole
  • Odder Højskole
  • Ollerup Efterskole - Sang og musik
  • Produktionsskolen Kolding
  • Rebild Efterskole
  • Ry Højskole
  • Ryslinge Høj- og efterskole
  • Rødding Højskole
  • Rønde Højskole og Efterskole
  • Salling Efterskole
  • Sct. Norberts Skole
  • Sdr. Bork Efterskole
  • Silkeborg Højskole
  • Skanderup Efterskole
  • Skyum Idrætsefterskole
  • Staby Efterskole
  • Suhrs Højskole
  • Sundeved Efterskole
  • Sædding Efterskole
  • Teaterhøjskolen Rødkilde
  • Testrup Højskole
  • Thorsgaard Efterskole
  • Tommerup Efterskole
  • Ubberup Højskole
  • Uldum Højskole
  • Vejle Idrætshøj - og efterskole
  • Venø Efterskole
  • Vesterdal Efterskole
  • Vesterlund Efterskole
  • Vestjyllands Højskole
  • Viby Efterskole
  • Vrå Højskole
  • Østerskov Efterskole
  • Aabæk Efterskole
  • Aalborg Sportshøjskole